نمونه وکالت فروش ملک + نکات تنظیم متن وکالتنامه

نمونه وکالت فروش ملک

وکالت نامه فروش ملک یک توافق قانونی میان صاحب ملک و وکیل است. طبق این توافق وکیل می تواند برای مذاکره با خریدار و انتقال قانونی ملک اقدام کند.

برای این کار لازم است قراردادی بین مالک ملک و وکیل به امضا برسد. منظور از نمونه وکالت فروش ملک همان نمونه متن قرارداد است که در آن مشخصات هویتی مالک ملک و وکیل، حدود اختیارات و مواردی از این دست ذکر می شود.

در نمونه وکالت فروش ملک به چه مواردی اشاره می شود؟

در متن وکالتنامه فروش ملک به مواردی مانند مشخصات موکل، مشخصات وکیل، مورد وکالت و حدود اختیارات اشاره می شود.

اما با توجه به اینکه تنظیم وکالت فروش ممکن است با چالش های حقوقی همراه باشد، بهتر است پیش از انجام این کار حتماً از بهترین وکیل ملکی در مشهد یا شهر محل سکونت خود کمک بگیرید.

وکیل ملکی با وجود تجربه و اطلاعات حقوقی خود می تواند شما را در این زمینه یاری کرده و از ایجاد چالش های حقوقی جلوگیری کند.

نمونه متن وکالت نامه فروش ملک
نمونه وکالت خرید ملک

نمونه متن وکالت نامه فروش ملک

تقریبا متن تمامی وکالت نامه های فروش ملک شبیه به هم است و در آن مورد وکالت و حدود اختیارات وکیل به طور کامل ذکر می شود.

الف) مشخصات موکل

خانم/ آقای ……. نام پدر: ……… شماره شناسنامه: …….. کد ملی: …….. صادره از: ……. تاريخ تولد:  …… محل تولد: …….  شغل:  …. نشانی: ……… .

ب) مشخصات وکیل

خانم/ آقای …….. نام پدر: ……. شماره شناسنامه: …….. کد ملی: …….. صادره از: ……. تاريخ تولد:  …… محل تولد: ….. نشاني: ……….. .

ج) مورد وکالت

مراجعه به کلیه ادارات، وزارتخانه ها، نهادها و سازمان ها اعم از اداره اسناد و املاک، اداره مالیات و دارایی، اداره ثبت، اداره برق، اداره آب، اداره گاز، اداره مخابرات و کلیه شهرداری ها (برای درخواست صدور پایان کار، پرداخت عوارض و هر نوع درخواست و پیگیری در رابطه با ملک موضوع وکالت) و سایر ارگان ها شامل فرمانداری، ستاد اجرایی فرمان امام و هر مرجعی که برای اعمال وکالت در خصوص ملک موضوع وکالت نامه مورد نیاز است.

و نیز انجام هر نوع معامله اعم از بیع، صلح و هر نوع انتقال اعم از انتقال اجرایی در قالب اجرای احکام دادگستری راجع به ملک واقع در …..

و نیز اختیار مراجعه به اداره ثبت برای اخذ صورت مجلس تفکیکی و درخواست افراز از اداره ثبت محل و همچنین بر حسب ضرورت، درخواست فروش ملک مشاع از طریق دادگاه های صالح، وکالت در درخواست صدور سند تک برگ مشاعی یا مفروز، وکالت در تحویل سند تک برگ صادره از اداره ثبت.

وکالت در مراجعه به کلیه دادگاه ها و مراجع قضایی و دادگستری و تقدیم هر نوع دادخواست، وکالت در اعتراض به رای، تجدید نظر خواهی، فرجام خواهی و اعاده دادرسی، وکالت در توکیل ولو کراراً، وکالت در مصالحه و سازش و وکالت در انکار و تردید و ادعای جعل نسبت به سند طرف و استرداد سند و وکالت در تعیین جاعل، وکالت در تعیین مصدق و کارشناس، وکالت در دعوای خسارت ، وکالت در استرداد دادخواست یا دعوا، وکالت در درخواست صدور اجراییه و تعقیب عملیات اجرایی و اخذ محکوم به و وجوه ایداعی به نام موکل، وکالت در جلب ثالث و دفاع از آن، وکالت در ورود ثالث و دفاع از آن، وکالت در دعوای متقابل و دفاع از آن، وکالت در ادعای اعسار، وکالت در قبول یا رد سوگند.

حدود اختیارات

وکلای مرقوم در انجام مورد وکالت به نحو اجتماع و انفراد حق اقدام و اختیار تام دارند.

متن کامل وکالتنامه برای فروش ملک
متن کامل وکالتنامه برای فروش ملک

نکات مهم در تنظیم متن وکالتنامه فروش ملک

برای تنظیم متن وکالت نامه، می توانید از نمونه وکالت فروش ملک استفاده کنید. اما بهتر است حتما اسقاط حق موکل برای فروش مجدد ملک و بلاعزل بودن وکیل را در متن وکالتنامه ذکر کنید.

در انتها توصیه می کنیم پیش از تنظیم وکالتنامه حتما با یک وکیل ملکی با تجربه مشورت کرده و اطلاعات کامل‎ تری در این زمینه به دست آورید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
پیمایش به بالا