صفحه اصلی / خدمات / دعاوی خانوادگی

دعاوی خانوادگی

Group 18 2 1

منظور از دعاوی خانوادگی به طور کلی آن قسم از دعاوی است که مربوط به کانون خانواده می‌شود. بر این اساس، هرگونه دعوایی که در دادگاه مطرح می‌شود که مربوط به افراد، به عنوان عضوی از کانون خانواده می‌شود را می‌توان نوعی از دعاوی خانوادگی محسوب کرد.
به عنوان مثال، زمانی که زن و مردی به عقد هم در می‌آیند، یکسری از حقوق و تکالیف به عهده آن‌ها قرار می‌گیرد که در صورت عدم انجام آنها، دعوای خانواگی مطرح می‌شود. یا مثلا، زمانی هم که والدین صاحب فرزند می‌شوند، تنظیم روابط آن‌ها با فرزندان‌شان جزء روابط خانواده محسوب می‌شود.

image 2 1 1
Group 297 1 1

وظایف وکیل خانواده:

Group 18 2 1

در هر مورد از موضوعات مربوط به وکیل خانواده وظایفی برای وکیل تعریف شده است که شکل کلی آن ها ثابت و تفاوت آن ها در جزئیات مربوط به ماهیت پرونده می باشد. موضوعات مرتبط با وکیل خانواده به تجربیات بالای یک وکیل دادگستری نیاز دارند و از وظایف وکیل خانواده این است که اقدامات خود را با آینده نگری و در نظر گرفتن تمامی ملاحظات انجام دهد زیرا تنها یک خطای کوچک او می تواند به افراد آسیب زیادی وارد کند.

یکی دیگر از وظایف وکیل خانواده ارائه مشاوره دقیق به افراد مرتبط با پرونده می باشد. وکیل خانواده وظیفه دارد تمامی جزئیات، حقایق و احتمالات را به طور کامل و جامع و به زبان ساده برای اشخاص درگیر در پرونده شرح دهد و آن ها را از روند حقوقی مربوط به مسئله آگاه سازد.
وکیل خانواده باید به نمایندگی از موکل خود در همه جلسات دادرسی حضور پیدا کرده و حتی در غیاب موکل، با قدرت از حقوق او دفاع کند. گاهی اوقات افراد به دلیل رو به رو شدن با طرف دیگر دعوی و یا به سبب شغل و کمبود زمان و به طور کلی به هر دلیل شخصی دیگری علاقه و امکان حضور در دادگاه را ندارد. از وظایف وکیل خانواده این است که نیازی به حضور موکل خود در جلسات دادگاه نداشته باشد و به تنهایی بتواند با ارائه مدارک دفاعیه و اظهارات خود را در مورد پرونده مربوطه ارائه دهد.

مسائل خانوادگی حساس و گاهی دشوار هستند. وکیل خانواده باید با تجربه، قدرتمند در روابط عموعی و فن بیان، متخصص در قوانین مربوط به امور خانواده، مطلع از اطلاعات به روز، تبصره ها و مسلط در برقراری ارتباط با قاضی باشد. از مهم ترین وظایف وکیل خانواده پیشبرد پرونده به نحوی است که به هیچ یک از افراد مرتبط با پرونده آسیبی وارد نشود و بدون برخورداری از ویژگی های فوق، قادر به انجام این وظیفه نخواهد بود.

عدم آگاهی، تجربه کافی، همچنین عدم تعهد و صداقت یک وکیل خانواده می تواند سرنوشت افراد را به طور کلی تغییر دهد. در نتیجه تعهد، مسئولیت پذیری، صداقت و تجربه بالا در پرونده های موفق از اصلی ترین وظایف وکیل خانواده هستند.
ما در گروه حقوقی رامین پورعطا با وجود بهترین وکیل خانواده در مشهد و تیمی مجرب در این زمینه آماده قبول وکالت و مشاوره در خصوص حقوق خانواده هستیم.

Group 18 1
رزرو وقت مشـــــــاوره

لطفا برای تعییـن وقت مشـــــاوره خود با گروه حقوقی رامین پورعطا، فرم زیر را تکمیل فرمایید و یا تماس بگیرید.

consult 1 2 1
Group 297 1 1

برخی از عنواین دعاوی خانوادگی:

Group 18 2 1

1 طلاق:

در کشور ما قانون طلاق را در اختیار مرد قرار داده و شوهر هر زمان که بخواهد میتواند با پرداخت حقوق مالی زوجه او را طلاق بدهد اما بر عکس زوجه برای گرفتن طلاق بدون رضایت زوج راهی سخت در پیش دارد.
ما در گروه حقوق رامین پورعطا با در اختیار داشتن بهترین وکیل طلاق در مشهد آماده مشاوره و قبول دعاوی در این زمینه هستیم .در کشور ما قانون طلاق را در اختیار مرد قرار داده و شوهر هر زمان که بخواهد میتواند با پرداخت حقوق مالی زوجه او را طلاق بدهد اما بر عکس زوجه برای گرفتن طلاق بدون رضایت زوج راهی سخت در پیش دارد.
ما در گروه حقوق رامین پورعطا با در اختیار داشتن بهترین وکیل طلاق در مشهد آماده مشاوره و قبول دعاوی در این زمینه هستیم .

2 مطالبه مهریه:

مهریه در هنگام جاری شدن عقد در عقدنامه ذکر می شود و زن به محض جارب شدن عقد نسبت به مهریه ثبت شده حق تملک پیدا می کند و می تواند دادخواست مطالبه مهریه بدهد . در صورتی که مرد استطاعت برای پرداخت مهریه کامل زن را داشته باشد موظف به پرداخت مهریه است اما اگر زوج استطاعت نداشته باشد دادگاه مهریه را قسط بندی می کند.

ما در تیم حقوقی خود با در اختیار داشتن بهترین وکیل مهریه در مشهد میتوانیم تمامی اقدامات ثبتی بسیار دشوار و زمان بر و قبول دعاوی در دادگاه را انجام دهیم .

پیمایش به بالا