انتخاب بهترین وکیل ارث در مشهد (نحوه اخذ گواهی انحصار وراثت)

بهترین وکیل ارث در مشهد

انتخاب بهترین وکیل ارث در مشهد؛ اگرچه که همیشه یکی از پر چالش ترین قسمت های شروع پرونده ارث و میراث است؛ اما خوشبختانه با وجود تعداد زیادی از وکلای توانمند و خبره تا حد زیادی این مهم تحقق یافته است و برای دسترسی به آن تنها کافی است تا با در نظر گرفتن یک‌سری از فاکتور ها بهترین آن ها را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که یک انتخاب اشتباه می‌تواند پرونده شما را طولانی تر کند و به جای نزدیک کردن شما به احقاق حقوقتان تا حد ممکن، به دور شدن شما از اجرا و تحقق حق منجر شود؛ بنابراین این انتخاب بسیار حساس است و شما چنانچه در مشهد زندگی میکنید ملزم به بررسی های بسیار برای یافتن بهترین وکیل ارث و میراث و بهترین وکیل خانواده در مشهد خواهید بود.

وکیل ارث کیست ؟

وکیل ارث یک حقوق‌دان حرفه‌ای و متخصص است که دارای دانش و تجربه بالا در زمینه مشکلات و مسائل مربوط به ارث و میراث می‌باشد. این وکیل از طریق علم و تخصص عمیق خود در حقوق مدنی و قوانین مرتبط با ارث و میراث، به اشخاصی که با مسائل و مشکلات مربوط به میراث و تقسیم دارایی‌ها مواجه هستند، مشاوره و راهنمایی ارائه می‌دهد.

اهمیت این نقش به ویژه در جوامعی که قوانین مربوط به ارث پیچیده و یا متغیر هستند، بیشتر می‌شود.

چطور بهترین وکیل ارث در مشهد را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین وکیل ارث و میراث در مشهد باید تا حد ممکن تحقیقات لازم را به عمل بیاورید و در ارتباط  با سوابق و پرونده های وکیل مربوطه اطلاعات کسب کنید و به تجربه و تخصص وی کاملا اطمینان داشته باشید.

گروه حقوقی رامین پورعطا یکی از مجرب ترین وکلا در حوزه دعاوی خانواده است و شکی نیست که قطعا در کنار تعدادی از وکلای خبره دیگر میتواند به عنوان بهترین وکیل ارث و میراث در مشهد شناخته شود.

رامین پورعطا با راه اندازی گروه حقوقی خود، توانسته است که یک گروه چهار نفره حرفه ای از برترین وکلا را در کنار خود گرد هم آورد و این یعنی شما برای هر پرونده، با وجود پرداخت هزینه برای یک وکیل می‌توانید از فرصت مشاوره با ۴ وکیل متخصص برخوردار شوید. بزرگترین مزیت گروه حقوقی رامین پورعطا و آنچه که او را به بهترین وکیل تقسیم وراثت در مشهد تبدیل می‌کند، این است که علاوه بر داشتن تحصیلات مقطع دکتری تجربه بسیار زیادی در زمینه خاص خانواده و مشکلات و موارد مربوط به پرونده های انحصار وراثت دارد و با وجود یک تیم قدر چهار نفره می‌توانید با فراغ بال کامل تمام موارد را به آن ها بسپارید و از نتیجه نهایی اطمینان داشته باشید‌.

بهترین وکیل ارث در مشهد

📜 حوزه فعالیت دعاوی ارث و انحصار وراثت
⭐ سطح وکالت وکیل پایه یک دادگستری – دانش پژوه دکترا
🏛️ آدرس مشهد، بولوار فلسطین، بین فلسطین 1 و 3، پلاک 9،‌ طبقه دوم
✅ رضایت موکلین 90+%
⏳ساعات کاری مجموعه شنبه تا 5 شنبه 9 الی 14 – 17 الی 21
☎️ شماره تماس بهترین وکیل مشهد  09153119565
☎️ شماره تماس دفتر  05138444359

گواهی حصر وراثت چیست و چگونه صادر می‌شود؟

بهترین وکیل ارث مشهد

مهم ترین نکته ای که در خلال کارهای اداری نظیر درخواست برای اخذ گواهی انحصار وراثت باید بدانید جزئیات، مدارک و روند کامل این پروسه است؛ اگرچه که مطمئن ترین راه کمک گرفتن از بهترین وکیل ارث است؛ اما در این مقاله تا حد ممکن تمام فرایند را به طور واضح و کامل آورده ایم.

مرحله اول مراجعه به دفتر اسناد رسمی

برای دریافت گواهی انحصار وراثت لازم است که ورثه متوفی در یکی از دفاتر اسناد رسمی حاضر شوند و استشهادیه محضری را تکمیل کند.

در این مرحله به اصل شناسنامه، کپی شناسنامه، اصل کارت ملی و گواهی فوت نیاز خواهید داشت.

توجه داشته باشید که برای تسریع کارها و جلوگیری از ایرادات و مشکلات پیش بینی نشده بهتر است که پیش از هر اقدامی مداراک و اسناد را به طور کامل بررسی کرده و استعلامات لازم را به عمل آورید.

مرحله دوم شهادت شاهدان

در مرحله دوم نیاز است که سه نفر شاهد، شهادت دهند که متوفی وارث دیگری جز همان افرادی که اسامی‌شان ذکر شده است ندارد.

مرحله سوم تکمیل فرم استشهادیه

و در مرحله بعدی فرم استشهادیه باید توسط دفترخانه گواهی شود و سپس یکی از وراث به مراجعه به دفاتر خدمات قضایی نسبت به تکمیل دادخواست گواهی حصر وراثت اقدام کند.

مرحله چهارم انتشار آگهی

انتشار آگهی برای گواهی انحصار وراثت نامحدود الزامی است. توجه داشته باشید که انحصار وراثت نامحدود برای آن دسته از متوفیانی لازم است که اموالشان بیش از ۵۰۰ میلیون ریال است.

مرحله پنجم مراجعه به شورای حل اختلاف

در مرحله آخر پس از انتشار آگهی، وراث باید به شعب شورای حل اختلاف مراجعه کنند و گواهی انحصار وراثت را دریافت نمایند.

مراحل و مدارک اخذ گواهی انحصار وراثت در مشهد

برای دریافت گواهی حصر وراثت لازم است تا یک سری از مدارک را به طور کامل آماده کنید تا در هر جای این پروسه نیاز به ارائه این مدارک شد، بدون اتلاف وقت آن ها را تقدیم مسئول مربوطه نمایید. این مدارک عبارت اند از:

  • ارائه اصل گواهی فوت
  • تکمیل و تنظیم استشهادیه در دفاتر اسناد رسمی
  • تصاویر برابر اصل شناسنامه وراث
  • در صورتی که وکیل اقدام به درخواست گواهی می‌کند، داشتن وکالتنامه هم الزامی است.

بررسی طبقات مختلف ارث

در حالت کلی افراد از دو طریق سببی و نسبی از یکدیگر ارث می‌برند. مطابق با ماده ۸۲۶ قانون مدنی طبقات ارث بر سه قسم است و این سه قسمت عبارت اند از:

دسته اول شامل والدین، فرزندان و فرزندان فرزندان است.

دسته دوم شامل پدربزرگ، مادربزرگ، خواهر و برادر و فرزندان آن ها است.

دسته سوم به خاله ها، دایی، عمو و فرزندانشان باز می‌گردد.

وکیل ارث در پرونده ارث چه نقشی دارد؟

وکیل ارث در مشهد

بهترین وکیل ارث مشهد بنا بر تخصص و وظایفی که جایگاه و شغل او تعیین می‌کند به بسیاری از کارهای مهم در جریان تقسیم ارث ورود می‌کند. به طور خلاصه این وظایف عبارت اند از:

وکیل ارث در مشهد و مشاوره حقوقی

یکی از مهم ترین وظایف بهترین وکیل تقسیم وراثت مشهد این است که برای هر پرونده به صورت جداگانه بررسی های لازم را انجام دهد و با توجه شرایط و منابع موجود بهترین پیشنهادات را به افراد ارائه دهد.

وکیل ارث در مشهد و اخذ مطالبات

ممکن است عده ای دانش و حوصله پیگیری و اخذ مطالبات خود را نداشته باشند؛ در این حالت استفاده از وکلای خبره در این زمینه تخصصی بهترین گزینه و تنها راه موجود است.

در این حالت با گرفتن بهترین وکیل در مشهد شما بدون هیچ تلاش و درگیری ذهنی از دور می‌توانید پرونده خود را رصد کنید و تا زمان احقاق حقوقتان صبر پیشه کنید.

وکیل ارث در مشهد و حل دعاوی خانوادگی

از دیگر وظایف بهترین وکیل خانواده در مشهد حل دعاوی خانوادگی و گاها میانجی گری برای رفع و حل فصل مشکلات خانوادگی است.

وکیل ارث و پیگیری مراحل قانونی تقسیم ارث

بهترین وکیل در مشهد می‌تواند از سمت وراث جهت پیگیری و انجام مراحل قانونی تقسیم ارث، به عنوان وکیل انتخاب شود و مراحل قانونی را به شیوه ای درست و دقیق پیش ببرد.

هزینه گرفتن بهترین وکیل انحصار وراثت مشهد

هزینه گرفتن بهترین وکیل انحصار وراثت به فاکتور های بسیار زیادی بستگی دارد؛ برای مثال ممکن است پرونده شما پیچیدگی های فراوانی داشته باشد و همین اتفاق در وهله اول به تلاش بیشتر وکیل و همچنین به طولانی تر شدن مدت زمان رسیدگی به پرونده بی‌انجامد و تمام این موارد در نهایت می‌تواند منجر به بالا رفتن هزینه بهترین وکیل در مشهد شود.

با تمام این تفاسیر اعلام یک هزینه ثابت برای پرونده ای که جزئیات آن بررسی نشده است، کاری غیر منطقی و غیر عقلانی است.

در پایان…

گرفتن بهترین وکیل خانواده در مشهد می‌تواند برای حل دعاوی خانوادگی مخصوصا دعاوی مربوط به ارث و میراث بسیار اثر گذار باشد.

هنگام انتخاب بهترین وکیل ارث در مشهد باید به تمام سوابق وی اشراف داشته باشید تا حرفه ای بودن وکیل مورد نظر بر شما کاملا محرز شود. یک وکیل خانواده می‌تواند در بسیاری از کارها تبدیل به یک منجی و راهنمای فوق العاده ای برای شما باشد؛ برای مثال در پیگیری مراحل قانونی تقسیم ارث، وصول مطالبات، احقاق حقوق شما و… استفاده از یک وکیل مناسب می‌تواند شما را در راه مستقیم و همواری برای رسیدن به هدف‌تان قرار دهد و تا انتهای مسیر شما را به درستی هدایت کند.

سوالات متداول

راه های شناسایی بهترین وکیل ارث در مشهد چیست؟

برای پیدا کردن بهترین وکیل ارث در مشهد راه و روش های بسیاری وجود دارد و پروسه چندان سختی آن هم با وجود دنیای امروزی گره خورده به تکنولوژی و پیشرفت های بی نظیر آن در پیش روی شما نخواهد بود. شما در حال حاضر تنها با استفاده از اینترنت میتوانید تعداد زیادی از وکلا را پیدا کنید و با خواندن نظرات کاربران در ارتباط با آن ها و دیدن رزومه و سابقه آن ها، ارزیابی کنید که آیا وکیل مورد نظر برای شما مناسب است یا خیر!

اینترنت تنها یک راه از میان تعداد زیادی از طرق موجود برای شناسایی بهترین‌ها است.

مزایا وجود بهترین وکیل ارث در مشهد چیست؟

مزیت های استفاده از یک وکیل خبره به طور کلی بی شمار است؛ اما اگر بخواهیم تنها به چند مورد از آن ها اشاره کنیم، می‌توانیم بگوییم که مزیت‌های وجود وکیل در کنار شما عبارت است از:

  1. دسترسی به دانش حقوقی غنی
  2. صرفه جویی در زمان و انرژی و در مواردی حتی هزینه
  3. اطمینان از درستی تقسیم میراث و رسیدن به حق قانونی برای تمام افراد
  4. مشاوره و ارتباط دائم با یک متخصص
  5. حل و فصل اختلافات و دعاوی خانوادگی
  6. تنظیم وصیت نامه و تقسیم میراث از روی وصیت نامه

قبل از تقسیم ارث چه بدهی هایی مقدم بر ارث هستند؟

قبل از تقسیم ترکه ابتدا باید هزینه کفن، بدهی ها و تعهدات مالی متوفی و همچنین وصیت نامه وی تا یک سوم میراث بدون اجازه وراث و بیش از یک سوم ارث با اجازه ورثه پرداخت گردد و پس از آن می‌توان نسبت به تقسیم باقی مانده اموال اقدام کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
پیمایش به بالا