بهترین وکیل کلاهبرداری در مشهد

وکیل کلاهبرداری در مشهد

کلاهبرداری چیست

کلاهبرداری در دنیای حقوق به معنی فریب عمدی شخص یا اشخاص برای کسب منافع غیر منصفانه با نیت محروم کردن قربانی از حقوق خودش است. عمل کلاهبرداری همیشه با قصد فریب صورت می گیرد و رسما جرم محسوب می گردد؛ لذا قانون گذار برای این جرم متناسب با حد و اندازه آن مجازات قاطعانه ای در نظر گرفته است.

اگر نگاهی به تاریخچه این جرم داشته باشیم می توانیم بگوییم که از ابتدای خلقت تا به حال همواره مردمانی وجود داشته اند که برای تصاحب مال و منافع بیشتر به اعمالی همچون فریب، تقلب و امثال آن متوسل می شدند.

وکیل کلاهبرداری کیست

وکیل کلاهبرداری کیست

وکیل کیفری مشهد مانند تمام وکلای دیگر در سایر شهرهای ایران اغلب دانش آموخته رشته حقوق است و همچنین دارای پروانه کار رسمی وکالت از کانون وکلای دادگستری است. تفاوت وکیل کلاهبرداری در مشهد با وکلای دیگر تنها در حوزه کاری و تخصصی آن ها است. وکیل کلاهبرداری در واقع وکیلی است که سالیان سال در این حوزه فعالیت کرده و غالبا پرونده هایی با محوریت موضوع کلاهبرداری را داشته است و اکنون در کنار علم کامل به این جرائم، نحوه شکایت یا رفع اتهام از آن ها و دیگر موضوعات مرتبط به این حوزه، سابقه و تجربه کافی را نیز دارد.

وکیل کلاهبرداری در تمام مسیر پرونده شما در خصوص انواع کلاهبرداری می‌تواند هم به صورت یک مشاور دقیق عمل کند و شما را به سوی مسیر کوتاه و سریع سوق دهد و هم‌ می‌تواند تمام قد در کنار شما و در تمام پروسه شکایت تا احقاق حقوقتان و یا رفع اتهام و مبرا کردن شما از جرم، بجنگد و تمام تلاش خود را هم راستا با عدالت برای تحقق حق انجام دهد.

مزایا استفاده از بهترین وکیل کلاهبرداری

دلایل و‌مزایا استفاده از خدمات وکیل کلاهبرداری در مشهد بسیار زیاد است و ما در این بخش به بررسی چند مورد از آن می پردازیم تا شما در نهایت تصمیم هوشمندانه تری را اتخاذ نمایید.

تخصص به همراه تجربه

عمر آدمی محدود است و امکان تجربه تمام شرایط قاعدتا برای هر کسی وجود ندارد؛ به همین خاطر است که در برخی از مواقع و در هنگام رویارویی با مشکلات جدید بهتر است از کسی که به دفعات متعدد با مشکلاتی نظیر مشکل شما دست و پنجه نرم کرده است کمک بگیرید. یک اشتباه کوچک می‌ تواند تاثیرات بسیار عمیقی بر روند و نتیجه پرونده شما بگذارد.

برای مثال یکی از کارهایی که ممکن است شما اطلاعی از آن نداشته باشید؛ اما وکیل کلاهبرداری در مشهد به شما توصیه کند، توقیف اموال مجرم است تا حداقل از این طریق مطمئن باشید که بخشی از خسارت وارده را جبران می کنید.

عدم نیاز به حضور موکل

چنانچه شما وکیل خود را انتخاب کرده باشید، دیگر نیازی به حضور شما در روند دادگاه وجود ندارد و وکیل شما می تواند تمام پروسه را از جانب شما و به تنهایی طی کند.

پیش بینی نتیجه پرونده

از دیگر مزیت های داشتن وکیل کلاهبرداری در مشهد این است که قبل از شروع پروسه، می‌تواند به شما یک چشم انداز نسبتا دقیق از نتیجه اقدامات آینده ارائه دهد تا شما با دید باز تری تصمیم بگیرید که آیا تمایلی برای شروع این فرایند دارید یا نه و اینکه چقدر روند دادگاه طول می کشد و در نهایت نتیجه چه خواهد بود.

انتخاب مسیر هوشمندانه

بی شک یکی از بزرگ‌ ترین مزایای داشتن وکیل کلاهبرداری با تجربه این است که با توجه به عقبه وکیل مورد نظر، می‌تواند هوشمندانه ترین گزینه ها را از میان تمام موارد برگزیند.

جلوگیری از اتلاف وقت و‌هزینه

قاعدتا هر چقدر مسیر کم خطا تری را برای رسیدن به حق خود طی کنید، وقت و هزینه کمتری را از دست می دهید. برای طی کردن این مسیر کم خطا، بی شک نیاز به مشاوره یا راهنمایی یک متخصص خواهید داشت.

وظایف بهترین وکیل کلاهبرداری در مشهد چیست؟

وظایف بهترین وکیل کلاهبرداری در مشهد چیست؟

وکیل کلاهبرداری در مشهد وظایف خطیر بسیاری دارد؛ سه قسم اصلی این وظایف عبارت هستند از:

 • جمع آوری مدارک 

از برجسته ترین خدمات یک وکیل کلاهبرداری این است که می‌تواند به شاکی کمک کند تا مدارک و شواهد مربوطه را به طور دقیق جمع آوری کند و یا به دنبال سرنخ هایی برای اثبات ادعا خود باشد. وکیل کلاهبرداری به دلیل تجربه بالا از لایه های پنهان پرونده آگاه است و در این باره می تواند نظرات هوشمندانه ای بدهد. مدارکی که معمولا وکلای حوزه کلاهبرداری توصیه می کنند به همراه داشته باشید، شامل تمام قرارداد های بین شاکی و متهم، شهادت تمام شاهدان، اسناد و مدارک مربوط به اموالی که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، تمامی گزارش های کارشناسان و… است.

 • تنظیم شکایت نامه 

وظیفه دوم وکیل کلاهبرداری در مشهد این است که پس از جمع آوری مدارک و شواهد، دست به اقدام زده و‌شکواییه موکل خود را تنظیم کند و برای پیگیری روند شکایت اقدام کند.

 • پیگیری مداوم پرونده تا انتها

در این بخش وظیفه وکیل این است که تمام فرایند رسیدگی به شکایت را پیگیری کند و در تمام مراحل در کنار شما حضور فعال داشته باشد.

نکات مهم در انتخاب بهترین وکیل کلاهبرداری در مشهد

علاوه بر تمام موارد گفته شده در بالا، بهترین وکیل کلاهبرداری در مشهد باید دارای خصوصیات جزئی تر و مهمتر دیگری نیز باشد تا بتواند به عنوان یک گزینه مناسب اعلام استقلال کند. این موارد به صورت خلاصه عبارت هستند از:

 • یک وکیل با وجدان هرگز از تلاش برای سازش و توافق طرفین دعوا دست بر نمی دارد؛ حتی اگر بر روی حق الوکاله وی تاثیر منفی بگذارد.
 • یک وکیل خوب راز دار است و به هیچ قیمتی اسرار شما و‌ پرونده را در اختیار دیگران نمی گذارد.
 • یک وکیل خبره از روش آزمون و خطا در پرونده ها استفاده نمی کند و اگر در زمینه مربوطه تجربه و تخصصی ندارد، پرونده مورد نظر را بر عهده نمی گیرد.
 • یک وکیل خوب همیشه متناسب با پرونده هوشمندانه ترین پیشنهادات را ارائه می دهد؛ او هیچ گاه یک‌ نسخه واحد برای تمام موارد نمی پیچد.
 • یک وکیل خوب دلسوز است و فقط برای حق الوکاله بیشتر چالش های پرونده را بیشتر نمی کند.
 • یک وکیل کلاهبرداری خوب تلاش می کند که همیشه در دسترس شما و پاسخگو باشد؛ او نگرانی و پریشانی شما را نسبت به موضوع درک می کند.

هزینه وکیل کلاهبرداری در مشهد

هزینه وکیل کلاهبرداری در مشهد

هزینه وکیل کلاهبرداری در مشهد با توجه به پیچیدگی های پرونده و شرایط خاص هر مورد بسیار متغیر است و طبیعتا هزینه پرونده کلاهبرداری 20 میلیون تومانی حق الوکاله کمتری نسبت به یک اختلاس میلیاردی دارد!

علاوه بر مورد گفته شده عامل تعیین کننده دیگر بر هزینه وکیل کلاهبرداری مشهد تخصص و تجربه وکیل  است و این مورد هم می‌تواند تعیین کننده نرخ دستمزد وی باشد.

توجه داشته باشید که کلاهبرداری از دسته جرایم کیفری محسوب می شود و برای تخمین هزینه حدودی وکیل کلاهبرداری مشهد، باید حضورا با وکیل خود مشاوره داشته باشید.

نتیجه گیری

اخذ وکیل کلاهبرداری در مشهد مزایا بسیاری دارد. وکیل کلاهبرداری تجربه و تخصص کافی در این زمینه را دارد و همچون یک راهنما خبره مسیر درست را در جریان تمام این پروسه به شما نشان می دهد. هزینه وکیل کلاهبرداری در مشهد وابسته به فاکتور های بسیاری از جمله میزان تبحر و تخصص وکیل، پیچیدگی و ‌‌عظمت پرونده و…است؛ لذا نمیتوانیم قیمت دقیقی برای آن مشخص کنیم.

سوالات متداول

چطور متوجه شویم که وکیل مورد نظر تخصص و تجربه کافی را دارد؟

پیش از انتخاب وکیل مورد نظر در ارتباط با سوابق و‌مدارک وی سوال کنید و در صورت امکان با چند نفر از مراجعین وی در ارتباط با تجربه آن ها حرف بزنید.

از کجا وکیل کلاهبرداری در مشهد پیدا کنیم؟

از طرق مختلف می توان به وکلای حوزه کلاهبرداری دست پیدا کرد، شما در حال حاضر در اولین مکان ممکن حضور دارید یعنی از طریق اینترنت!

موارد بعدی می تواند معرفی دوستان و آشنایان باشد و در آخر لیست بلند و‌ بالای دادگستری که معمولا آدرس، شماره تلفن و حوزه کاری هر وکیل را به تفکیک نشان می دهد.

نقش وکیل در رفع جرم کلاهبرداری چیست؟

نقش وکیل کلاهبرداری در رفع جرم کلاهبرداری بسیار پر رنگ است؛ وکیل از طریق جمع آوری مدارک و شهود، به جریان انداختن پرونده، دفاع اصولی و پیگیری پرونده، می‌تواند در رفع جرم کلاهبرداری گام بردارد.

 مراحل شکایت از مجرمان کلاهبردار چگونه است؟

مراحل شکایت از مجرمان کلاهبردار به شرح زیر است:

 1. مراجعه به دادسرای محل کلاهبرداری و تنظیم شکواییه
 2. بررسی پرونده توسط معاون دادستان
 3. باطل کردن تمبر
 4. ارجاع به کلانتری (به همراه مدارک و شواهد)
 5. برگرداندن پرونده از نیرو انتظامی به دادسرا
 6. احضار شاکی
 7. احضار متهم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
پیمایش به بالا