صفحه اصلی / خدمات / تنظیم اوراق قضایی

تنظیم اوراق قضایی

Group 18 2 1

هر دعوی حقوقی منوط به تنظیم متنی است که باید به موجب قانون در فرمی خاص صورت بگیرد.
تنظیم دادخواست یکی از مهمترین بخش‌های هر اقدام حقوقی است و از ظرایف بسیاری برخوردار است تا جایی که هر حقوقدان سال‌ها برای آموختن ظرایف آن وقت صرف می‌کند.
هر اشتباهی ظاهرا کوچک در تنظیم دادخواست ممکن است به رد شدن دعوای شما بیانجامد که در این صورت نه تنها زمان و هزینه‌ای که صرف شده غیرقابل‌برگشت است بلکه مدعی نیز به نتیجه مطلوب نمی‌رسد و دست خالی از دادگاه برمی‌گردد. حتی در برخی موارد برای همیشه حق مطالبه خواسته خود را از دست می دهد.
شما می توانید جهت تنظیم دادخواست حقوقی خود با بهترین وکلای مشهد در ارتباط باشید.

 

image 2 1 1
Group 297 1 1

تنظیم فرم شکواییه

Group 18 2 1

دعاوی کیفری منوط به ارائه درخواست و تنظیم شکایت است. هرچند به موجب قانون الزامی به تنظیم شکایت در فرمی خاص مقرر نشده اما عملا دادسراها خصوصا در کلانشهرها از پذیرش برگه های عادی شکایت خودداری می‌کنند که البته با توجه به حجم شکایات و ناخوانا بودن دست خط افراد و بیان نارسای افراد در تبیین موضوع، این اقدام منطقی به نظر می‌رسد. تنظیم درست شکواییه، انتخاب صحیح عنوان اتهامی، تبیین درست و دقیق موضوع و … ظرافتی است که عدم رعایت آنها بسیاری اوقات به تضییع حق شاکی می‌انجامد. متاسفانه بسیاری اوقات مشاهده می‌شود که تنظیم این اوراق و فرم‌های قضایی توسط عریضه‌نویسان محترم نیز فاقد دقت علمی و حقوقی است و عملا به حقوق افراد لطماتی جدی وارد ساخته است.

Group 18 1
رزرو وقت مشـــــــاوره

لطفا برای تعییـن وقت مشـــــاوره خود با گروه حقوقی رامین پورعطا، فرم زیر را تکمیل فرمایید و یا تماس بگیرید.

consult 1 2 1
Group 297 1 1

۳.تنظیم فرم اظهارنامه:

Group 18 2 1

اظهارنامه اخطاری مکتوب و قانونی است که زیر نظر دادگستری به افراد ابلاغ می‌شود. این طریقی قانونی جهت آگاهی دادن و اخطار نهایی به افراد است جهت یادآوری وظایف قانونی و ایفای تعهدات‌شان. بسیاری اوقات مبدا محاسبه خسارات نیز از تاریخ ارسال اظهارنامه است. بنابراین اظهارنامه از اهمیت بسزایی برخوردار است که عدم دقت در تنظیم آن به تناقضات گفتاری خواهان می‌انجامد و بسیاری اوقات مشاهده می‌شود که افراد اهمیت چندانی برای آن قائل نیستند و بدون دقت مطالبی را در آن درج می‌کنند که اتفاقا مورد استناد طرف دعوا قرار می‌گیرد و به حقوق ایشان لطمه می‌زند. شما می توانید تنظیم انواع اوراق قضایی را به وکلای متخصص گروه حقوقی وکیل رامین پورعطا در مشهد بسپارید.

ما در تیم حقوقی خود با در اختیار داشتن وکیل کیفری در مشهد میتوانیم تمامی اقدامات ثبتی بسیار دشوار و زمان
بر و قبول دعاوی در دادگاه را انجام دهیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا