عواقب بی توجهی مرد به زن را جدی بگیرید!

عواقب بی توجهی مرد به زن

انسان ها ذاتا دوست دارند مورد توجه قرار بگیرند. در این میان خانم ها این حس را بیشتر از آقایان داشته و از نظر روحی و روانی بیشتر نیاز به دیده شدن دارند؛ به عبارتی شخصیت خانم ها به این صورت است که نیازمند توجه بیشتری هستند. در صورتی که آقایان توجه کافی را به همسر خود نداشته باشند، مشکلاتی مانند افسردگی، عادت به زندگی بدون همسر، فاصله گرفتن و در مواردی حتی طلاق رخ خواهد داد و شما نیاز به مراجعه به وکیل طلاق مشهد، تهران یا دیگر شهرها پیدا خواهید کرد.

عواقب بی توجهی مرد به زن چیست؟

تصور کنید کل روز خود را برای خوشحال کردن شخصی صرف کرده اید؛ اما با حضور آن شخص حس می کنید نه تنها در کار خود موفق نشده اید، بلکه حتی زحمت های شما هم دیده نشده است. در این شرایط چه احساسی خواهید داشت؟ اگر این فرآیند را مدام تجربه کنید چه تاثیری روی شما می گذارد؟ باورهایتان چگونه تغییر می کنند؟ حال اگر خانمی این رفتار را مدام از همسرش ببیند، با توجه به حساسیت های بالاتری که دارد، چه اتفاقی برای او خواهد افتاد؟

بدیهی است که اثرات بی توجهی مرد به زن می تواند زندگی زناشویی را به خطر بیاندازد و حتی کار به طلاق و جدیی کشیده شود! برای اینکه بتوانید جلوی این اتفاق را بگیرید بهتر است ابتدا عواقب بی توجهی مرد به زن را به خوبی بشناسید تا بتوانید از آن ها جلوگیری نمایید. اصلی ترین پیامدهای آن به شرح زیر هستند:

 1. فاصله گرفتن از مرد
 2. افزایش حسادت
 3. بی محبتی و بی توجهی کردن به مرد
 4. عادت کردن به زندگی بدون همسر
 5. عدم تربیت صحیح فرزند
 6. افسردگی
 7. بی تفاوتی
 8. نزدیک شدن به مرد دیگر و خیانت
 9. طلاق و پایان زندگی مشترک

1. فاصله گرفتن از مرد

شاید بتوان اولین مورد از عواقب بی توجهی مرد به زن را ایجاد فاصله بین آن دو دانست. زن ها ذاتا به دنبال جلب توجه هستند و اگر چنین رفتاری را از سوی همسر خود نبینند، تغییر رفتار می دهند. معمولا اولین کاری که خانم ها در این شرایط انجام می دهند، فاصله گرفتن از مرد است. به عبارتی خانم هایی که بی توجهی می بینند در قدم اول خود را از همسرشان دور می کنند و کمتر زمانشان را با او می گذارنند. همچنین به طور مداوم به همسرشان می گویند که دوستش ندارد و این تکرار می تواند رابطه را سردتر کند.

2. افزایش حسادت

به هر علتی که زن حس کند به او بی توجهی می شود، حس حسادتش افزایش خواهد یافت. در این حالت خانم به هر چیزی که حس می کند جای او را گرفته است حسادت می کند. برای مثال کار، همکاران، دوستان، خانواده، تفریحات، موبایل و… از جمله مواردی هستند که زن احساس حسادت به آن ها را خواهد داشت. این حسادت بعضا به قدری زیاد خواهد شد که به خوبی در رفتارهای او قابل مشاهده است.

3. بی محبتی و بی توجهی کردن به مرد

مورد بعدی از عواقب بی توجهی مرد به زن بی توجهی متقابل به مرد خواهد بود. به عبارتی زن تلاش می کند به نوعی تلافی کار مرد را در مقابل انجام دهد. او سعی می کند به مرد بی توجه شده و محبتی نیز ابراز نکند. ادامه پیدا کردن این حالت به مرور طرفین را از زندگی زناشویی سرد می کند. احتمال بحث و جدل نیز در ادامه این حالت وجود دارد بنابراین می توان گفت بی محبتی عواقب بی توجهی مرد به زن است.

4. عادت کردن به زندگی بدون همسر

از جدی ترین عواقب بی توجهی مرد به زن این است که او تلاش می کند به زندگی بدون شما عادت کند. در واقع زنی که احساس عدم توجه و محبت از سوی مرد کند، در ذهن و حتی رفتار خود تلاش می کند که زندگی بدون وجود همسرش را تمرین کند. او همواره این را تصور می کند تا روزی که تصمیم به جدایی گرفت مشکلی نداشته باشد.

اکیدا به مردان توصیه می شود که مراقب عاقبت کار خود در این شرایط باشند.

5. عدم تربیت صحیح فرزند

بی توجهی مرد به زن روی تربیت فرزندان نیز تاثیرگذار است. چنانچه مردی به همسر خود بی توجه باشد، فرزند نیز از این شیوه تاثیر می پذیرد؛ اما این تنها چالش نیست. زنی که از سوی مرد خود بی محبتی ببیند، روحیه مناسب و انگیزه لازم برای تربیت فرزند را نخواهد داشت. در واقع این رفتار روحیه زن را خدشه دار می کند و این مسئله روی تربیت فرزند تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

6. افسردگی

همانطور که گفتیم بی توجهی مرد به زن به شدت روی روحیه و انگیزه زن تاثیر می گذارد. در صورتی که این رفتار ادامه دار باشد، به مرور زن خود را از جمع کنار می کشد. درواقع از رفتن به مهمانی خودداری می کند و دوست ندارد جایی دیده شود. او همواره فکر می کند که برای کسی ارزشمند نیست و اعتماد به نفس خود را نیز از دست می دهد. همه این رفتارها نشانه افسردگی است که اگر به موقع برای آن کاری نکنید، عاقبت خوشایندی نخواهد داشت.

7. بی تفاوتی

اگر خانمی در زندگی بی تفاوت شود ممکن است موجب ایجاد اختلاف، بی نظمی در زندگی و … دیگر شود. اغلب زنان در زندگی زناشویی توجه بسیار زیادی به رابطه پیرامون خود می کند و اگر بی محبتی و سردی را احساس کند، به زندگی کاملا بی تفاوت خواهد شد.

8. نزدیک شدن به مرد دیگر و خیانت

برخی افراد خطرناک ترین عواقب بی توجهی مرد به زن را خیانت می دانند. زنی که مطمئن شود همسرش توجهی به او ندارد و این رفتار مدام تکرار می شود، حس کمبود محبت را در وجودش احساس خواهد کرد. به مرور زمان این زن مستعد جلب محبت از مرد دیگری خواهد بود و با کوچک ترین توجهی ممکن است جلب فرد دیگری شود. به بیان دیگر زن تلاش می کند نیاز خودش را از مرد دیگری طلب کند و در نهایت منجر به خیانت خواهد شد.

9. طلاق و پایان زندگی مشترک

طلاق از عواقب بی توجهی مرد به زن
طلاق از عواقب بی توجهی مرد به زن

آخرین مورد از عواقب بی توجهی مرد به زن، روی آوردن به جدایی و اتمام زندگی مشترک است. همانطور که گفتیم زن در زمانی که توجهی نبیند تلاش می کند زندگی بدون همسر را تمرین کند. اگر این رفتارها ادامه یابد، او نه تنها ترسی از جدایی و طلاق نخواهد داشت، بلکه به خوبی آماده این کار نیز هست. بسیاری از دادخواست های طلاق از بی توجهی مرد به زن نشات می گیرند.

سخنان روانشناسان برجسته درباره بی توجهی مرد به زن

در این خصوص جمعی از روانشناسان و متخصصین حوزه، سخنان متعددی را بیان کردند. این در زمینه چند سخن برتر را برای شما آورده ایم:

بی توجهی مرد به زن دکتر انوشه

 • هرگز به زنت بی اعتنایی نکن، چون مدتها باید بی توجهی اش را تحمل کنید.
 • بی توجهی مرد به زن، می تواند باعث شود زن احساس کند که مرد او را دوست ندارد. این احساس می تواند باعث شود زن به رابطه زناشویی خود دلسرد شود و حتی به فکر جدایی از مرد بیفتد.
 • بی توجهی مرد به زن، می تواند باعث شود زن احساس کند که برای مرد ارزشی ندارد. این احساس می تواند اعتماد زن به مرد را از بین ببرد و رابطه زناشویی را به خطر بیندازد.

کارل یونگ، روانشناس سوئیسی

بی توجهی مرد به زن، نوعی خشونت روانی است که می تواند آسیب های جبران ناپذیری به رابطه بین آنها وارد کند.

دکتر فریبا داوودی نژاد، روانشناس

بی توجهی مرد به زن، می تواند ریشه در مسائل مختلفی داشته باشد، از جمله مشکلات ارتباطی، اختلافات شخصیتی، یا حتی خیانت. در هر صورت، این امر می تواند به ایجاد مشکلات جدی در رابطه بین آنها منجر شود.

از کجا بفهمیم که به همسر خود بی توجه هستیم؟

اکنون که از عواقب بی توجهی مرد به زن مطلع شدید، بهتر است مطمئن شوید که آیا شما نیز به همسر خود بی توجه هستید یا خیر؟ در صورتی که شما نیز این رفتار را داشته اید باید هر چه سریع تر نسبت به تغییر رفتارتان اقدام کنید تا از این عواقب جلوگیری نمایید. در این راستا نشانه هایی وجود دارد که به شما کمک می کند بازخورد رفتارتان را تشخیص دهید. به عبارتی بی توجهی مرد به زن نشانه هایی دارد که در ادامه آن ها را شرح داده ایم. این نشانه ها عبارتند از:

 • زود گریه افتادن زن به ویژه در زمانی که از احساساتش صحبت می کند
 • ایراد گرفتن زن از ظاهر خودش
 • اولویت نبودن مرد در زندگی همسر
 • مختل شدن روابط جنسی
 • غمگینی دائم زن
 • شکایت زن از عدم وقت گذاشتن
 • عدم بحث و جدل زن با مرد
 • مرد حس می کند که باید مواردی را از زن پنهان کند یا به او نگوید
 • عدم تشکر کردن از زن برای مدت طولانی
 • تلاش یک طرفه زن برای بهبود رابطه

هر کدام از این نشانه ها می تواند زنگ خطری برای شما باشد. چنانچه در زندگی زناشویی خود این نشانه ها را مشاهده کردید، حتما با یک روانشناس یا مشاور ارتباط بگیرید تا رابطه خود را بهبود ببخشید.

عواقب و آسیب خطرناک بی توجهی مرد به همسرش

زن ها روحیه ای حساس دارند و همواره می خواهند در کانون توجه همسر خود قرار بگیرند. در صورتی که این نیاز از سوی همسرشان برآورده نشود می تواند پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. از عواقب بی توجهی مرد به زن می توان به مشکلاتی مانند افسردگی، افزایش حسادت، فاصله گرفتن از مرد، عدم تربیت صحیح فرزند و… اشاره کرد.

هدف از ازدواج همدلی، سازش، کمک به یکدیگر در رشد و ایجاد احساسات خوب است اما در صورتی که متوجه شدید دیگر مایل به ادامه زندگی مشترک با یکدیگر نیستید، شناخت یک وکیل خوب می تواند به شما در گرفتن طلاقی سریع و آسان کمک کند. گروه حقوقی وکیل رامین پورعطا، که از چهار وکیل آگاه و پر تلاش تشکیل شده است، می تواند مشکلات طلاق، خانوادگی، کیفری و… شما را به راحتی برطرف کند.

 عواقب توجهی افسردگی، افزایش حسادت، عدم تربیت فرزندان، فاصله گرفتن از مرد
نشانه ها مختل شدن روابط جنسی، ایراد گرفتن زن از ظاهر خودش، عدم بحث و جدل زن و مرد

سوالات متداول در خصوص بی توجهی مرد به زن

با یک مرد بی توجه چگونه برخورد کنیم؟

ابتدا شرایط را تحلیل کنید و ببینید که این اتفاق به دلیل خاصی رخ داده یا تبدیل به عادت همسر شما شده است. حال با یک گفت و گوی موثر نیازهایتان را به اون توضیح داده و حد و مرزهایی برای رابطیتان تعیین کنید. در صورت رفع نشدن مشکل مشورت با یک مشاور رابطه می تواند به شما کمک کند.

بی توجهی مرد به زن در دیدگاه اسلام چگونه است؟

با توجه به این که مهم ترین عواقب بی توجهی مرد به زن فاصله گرفتن و در نهایت اتمام زندگی مشترک است، دین اسلام بی توجهی و بی محبتی مرد به زن را بسیار نکوهش کرده و گناهی نابخشودنی نامیده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
پیمایش به بالا